Wypowiedź konkursowa Pani Moniki Tańskiej


Decyduje wiele czynników, ja stosuje metodę w poniższej kolejności:

1. Określam, czy dane szkolenie jest potrzebne.

Inwestycja w szkolenie pracownika nie jest i nie powinna być decyzją podejmowaną w sposób nieprzemyślany. Jednak każdego dnia nieodpowiedzialne firmy i organizacje wysyłają tysiące pracowników na setki szkoleń i kursów w całym kraju. Po powrocie ze szkolenia nikt nie zadaje nawet pytań w stylu:
"Czego się nauczyłeś i jak masz zamiar wykorzystać to w pracy?"
Co gorsza, firmy te oczekują od pracownika powracającego ze szkolenia wyraźnej poprawy efektywności jego pracy, mimo że owo szkolenie nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z pełnioną przez niego funkcją.

2. Wybieram program szkolenia
Z pewnością program szkolenia należy dostosować w miarę możliwości do specyficznych potrzeb naszej firmy.

3. Wybór trenera

-Odpowiednio przekazana wiedza jest kluczem do sukcesu w  procesie szkoleniowym. Doświadczeni trenerzy stosują indywidualne i sprawdzone przez siebie metody nauczania, które kształcą w uczestnikach najbardziej potrzebne umiejętności.

4. Opinia firmy organizującej szkolenie

5. Cena

Trzeba uwierzyć, że szkolenie to nie jednorazowe zdarzenie, ale długofalowy proces. Jeżeli zapewniamy pracownikom możliwości samorozwoju, dbamy o nieustanną aktualizację ich umiejętności, możemy być pewni, że nasza firma podąża z duchem czasu i rozwija się we właściwym kierunku. Niejednokrotnie warto zorganizować powtórnie dane szkolenie. Powody takiego kroku mogą być różnorakie. Na pewno za takim rozwiązaniem świadczy ewentualna utrata pewnej liczby pracowników na określonych stanowiskach. Taka strata wywołuje potrzebę powtórzenia szkolenia, w celu przygotowania nowej kadry do lepszego pełnienia obowiązków.

Szkolenia Warszawa

Sprawdź naszą ofertę szkoleń

 

Szkoliliśmy

Polecane

Szkolenia
Trenerzy
Artykuły