Wypowiedź konkursowa Pana Karola Krzyczkowskiego


Każdy ma czasami taki dzień, w którym nie chce mu się ruszyć, szczególnie jak mu organizacja podtyka pod nos szkolenie. Sobota potrafi wpłynąć na każdą kołdrę dodając jej kilkadziesiąt kilogramów skutecznie unieruchamiających w łóżku. Ale są takie rzeczy, które mężczyzna powinien zrobić i jedną z nich jest zebranie się do kupy w sobotę rano.
W drodze dochodzę do wniosku, że po doświadczeniach z uczelni potrafię się zaadoptować do każdych warunków i przyśnięcie na sali nie powinno być problemem. Biorąc pod uwagę, że szkolenie będzie dotyczyło zarządzania projektami, jest zaplanowane na 8 godzin, a grupą docelową są osoby w życiu nie realizujące projektów, spodziewam się na nim bełkotu: bla, bla, cele, bla, problemy, bla budżet, bla, do domu…
Sala w jest w miarę pusta, znaczy się niektóre kołdry były za ciężkie. Sobota jest leniwa. Trener jest łysy. Zaczyna „A dzisiaj kochani, nauczymy się zarządzania projektami”.  Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby w planie nie pojawiła się matryca logiczna, co przy poziomie świadomości szkolonych jest samobójstwem. Bierze markera i……dziewięć godzin później, po bezsennej sesji ze zredukowanymi do minimum przerwami i cateringiem jedzonym w biegu kończymy rozpisywanie na matrycy naszych projektów. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby wcześniej większość wiedziała chociaż czym jest projekt. Chłoniemy wszystkimi zmysłami. Gdybyśmy mogli, to byśmy zlizywali wiedze ze ścian. Trener kończy i z uśmiechem rzuca „to co, browarek?”.

Prowadzący był polecony przez uczestników jednego z jego szkoleń. Wart był swojej ceny a efektem jego pracy było kilka projektów naprawdę zrealizowanych przez uczestników.
Dziś sam organizuję szkolenia i kieruje się jednym. Nawet jeśli nie stoi za Tobą żadna firma, nawet jeśli trzeba nieźle zapłacić za Twoje usługi, to jeśli za to, czego nauczyłeś do tej pory byli uczestnicy mogą cię nosić na rękach, to zrobię wszystko, żebyś to właśnie TY szkolił. Bo dobre szkolenie to Trener nie PR, a wspólne mianowniki to bajka.

Szkolenia Warszawa

Sprawdź naszą ofertę szkoleń

 

Szkoliliśmy

Polecane

Szkolenia
Trenerzy
Artykuły